נעים להכיר, אנחנו
תזמורת סימפונט רעננה

דוד זבה

יליד חיפה, בעל תואר מאסטר בקומפוזיציה ובזמרה בהצטיינות יתרה מהאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בת"א. כתב מוסיקה ועיבודים לתאטרון, לאופרה, למקהלות ולתזמורות, שר תפקידי סולו באורטוריות ואופרות, מנצח, פסנתרן, מרבה להופיע בארץ ובחו"ל.

זכה במלגות קרן-שרת, קרן "מוסט" והאופרה הישראלית, "המכון הישראלי לאומנות הזמרה" ובמקום ראשון בתחרות האקדמיה בזמרה. לימד זמרה בביה"ס לשירת המקהלה ובתיכון "אלון".

השתתף בהפקות רבות של האופרה הישראלית כפסנתרן, סולן ומתרגם. בין תרגומיו לאופרה: "עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני", "בילי באד", "העטלף", "כרמן", "הספר מסויליה", "סינדרלה", "שיקוי האהבה", "חליל הקסם", "המבול של נח" ועוד. הופיע בביצועי בכורה ובהקלטות של אופרות מקוריות. השתתף כקורפטיטור בפסטיבל "מוסיקה טיצ'ינו" בשוויץ. השתתף בסיורי קונצרטים רבים ופסטיבלים בינלאומיים כזמר, פסנתרן ומנצח.

היה בין מייסדיי להקת "אופרה אחרת", זכה לשבחי הביקורות, וכיהן כמנהל המוסיקאלי שלה.

כמנצח באופרה הישראלית ניצח על הפקות של "חליל הקסם", "שיקוי האהבה", "סינדרלה", "לה-טרויאטה", "מנון לסקו" ו"הספר מסביליה". כיום מכהן כמנצח הבית של תזמורת סימפונט רעננה, מנצח באופרה הישראלית, מנהל מוסיקאלי ומנצח של שתי מקהלות, מנהל סדנת האופרה של האקדמיה בירושלים ומרבה להשתתף בפסטיבלי מקהלות בעולם, להופיע בקונצרטים והקלטות כפסנתרן, זמר ומנצח.

מזה שנתיים מרבה להופיע בפארודיה מוסיקאלית מפרי עטו: "אופרה בטירוף", מופע יחיד בליווי הפסנתרנית אירית רוב.

כתב והלחין את האופרה "אליסה בארץ הפלאות" על פי סיפורו של לואיס קרול, עבור האופרה הישראלית, היצירה בוצעה בניצוחו מספר פעמים על בימת האופרה וזכתה לשבחי הביקורות.

בדצמבר 2015 כתב והלחין את האופרה "אמהות", העוסקת באמהות המופלות והשנואות של ספר בראשית, אופרה שעלתה במרכז תרבות מנדל ואחר כך באופרה הישראלית, הפקה שזכתה לשבחי הביקורות.