נעים להכיר, אנחנו
תזמורת סימפונט רעננה

עונת המנויים 2018-2019

מכוונים לתדר שלך

סימפונט רעננה מעניקה במה לכישרונות הישראלים הגודשים את עולם המוסיקה, בכל תפקיד אפשרי – מנגנים מובילים בתזמורות בעלות שם בינלאומי, דרך מנצחים צעירים וכריזמטיים, ועד סולנים המופיעים על הבמות הגדולות בעולם.

את העונה יפתח הפסנתרן הישראלי-אמריקאי אלישע אבס,  יחד עם נמרוד דוד פפר, המנצח הישראלי הצעיר. הם יגישו קונצרט על טהרת מוצרט.  גיא בראונשטיין, ינצח על תכנית וינאית ובמרכזה החלילנית הישראלית גילי שוורצמן. גלעד קרני המכהן כוויולן ראשי באופרה הגרמנית של ברלין, יבצע יצירות שנכתבו במיוחד לכלי זה. מנהלה המוסיקלי של התזמורת, עומר מ. ולבר, יחתום את הקונצרט בסימפוניה השביעית של בטהובן.

עוד צפויה לנו "שוברטיאדה" שבמרכזה חמישיית דג השמך הנודעת, המאחדת את טובי המוסיקאים הישראלים המצליחים בעולם, וביניהם הכנר איתמר זורמן והפסנתרן דניאל גורטלר. קונצרט מסקרן במיוחד יגישו האחים גרלייסאמר, הפסנתרן והמנצח דויד והכנר והזמר מיכאל – שניהם נמצאים על קו התפר בין הקלאסי, הרוק הבלוז והג'אז.

עניין מיוחד מהווה  "סימפוניה לשלום", יצירה השוזרת יחדיו מנטרות טיבטיות בעיבוד אורן לוק, הוזמנה לראשונה מהסימפונט על-ידי ה-Lama Gangchen International Global Peace Foundation, בוצעה לראשונה בלומברדיה, איטליה, ותבוצע לראשונה בארץ בהשמעת בכורה.

בקונצרט נוסף יתארח גם ההרכב הצעיר "דואו ירושלים", המשלב באופן ייחודי את מיתרי הנבל עם קולו הצרוד והחושני של הסקסופון.

בכירת מבצעות וויל בישראל, קרן הדר, תגיש מבחר משיריו של וויל. ילווה אותה גיל שוחט, שגם יגיש את הסימפוניה האחרונה של דבוז'ק, "מן העולם החדש", וכן עיבודים מסקרנים פרי עטו לפרקים מתוך "קברו של קופרן" מאת ראוול.

עומר מ. ולבר יוסיף ויגיש מסע וירטואוזי ברחבי העולם, עם נגני המנדולינה יקי ראובן וכרמן סימון, ועם זמרת הסופרן אנה סקיבינסקי. עומר ישוב וינצח על קונצרט סיום העונה, ובו הסימפוניה החמישית של צ'ייקובסקי. נתאי צרי יבצע את הקונצ'רטו לכינור מאת קבלבסקי. עוד בקונצרט, בכורה עולמית מאת חיים פרמונט, לפי כתביו של ר' נחמן מברסלב.

עוד בעונה – ערב נשים בתיאטרון העברי בהלחנתו, בעיבודו ובניצוחו של יונתן כנען ובהשתתפות אתי וקנין, שתי יצירות מקהלתיות אהובות, הרקוויאם של פורה והמיסה בסול מאת שוברט, בהשתתפות מקהלת הקיבוץ הארצי ובניצוח יובל בן עוזר, חגיגת זמר עברי לציון סוף השנה האזרחית בניצוח דוד זבה, מנצח הבית של הסימפונט, והקונצרט המסורתי של זוכי כיתות האמן בתל-חי, בניצוח קרן קגרליצקי.

סימפונט רעננה מאחלת לכם עונה של הפתעות ומפגשים מוסיקליים צבעוניים ונוגעים ללב.