פסטיבל ישרוטל קלאסיקאמרי ה-22

בעונה הרביעית ברציפות, תזמורת סימפונט רעננה וישרוטל חוברים יחד לסוף שבוע אילתי מוסיקלי, תוסס ומפתיע, עשיר במפגשים יוצאי דופן, ובו לראשונה גם הקהל יוכל לחבור לזמרים ולנגנים שעל הבמה. הפסטיבל יתקיים בסוף השבוע הראשון של ינואר 2020, מיום רביעי ה-1.1 ועד יום ראשון ה-5.1.

הפעם נארח במסגרת הפסטיבל פנים חדשות ומפתיעות, יחד עם פנים מוכרות, אמנים ישראליים ידועי שם יחד עם מוסיקאים בעלי קריירה בינלאומית מסחררת. קורליניוס מיכאילידיס, המנצח והפסנתרן היווני המעולה, יופיע בפסטיבל לראשונה, יחד עם אחד הכנרים הטובים בעולם, סרגיי קרילוב, שהופיע בשנה שעברה לתשואות הקהל. הם יבצעו יצירות מאת מנדלסון (קונצ'רטו מס' 1 לכינור), ברוך (קונצ'רטו מס. 1 לכינור), סן סנס (מבוא ורונדו קפריצ'וזו). מיכאילידיס ינצח גם על הסימפוניה השביעית המסעירה של בטהובן. קרילוב יופיע יחד עם הפסנתרנית היווניה הצעירה והמצוינת, נפלי מוסורה, בקונצרט של יצירות קאמריות צרפתיות לכינור ולפסנתר. מוסורה תנגן את גם את הקונצ'רטו הראשון לפסנתר מאת מנדלסון, בניצוח מיכאילידיס. 

ליאת כהן נמנית על צמרת נגני הגיטרה בעולם, עם קריירה ענפה הכוללת שיתופי פעולה מגוונים ומפתיעים ועם שלל הקלטות זוכות פרסים, וביניהן יצירות שכתב לה המלחין הנודע מישל לגראן. היא תופיע יחד עם הפסנתרן והמנצח הישראלי, נמרוד דויד פפר, בתכנית מגוונת ובה ויואלדי ואלבניז, ובקונצרט קאמרי מרגש יחד עם זמר הקונטרה-טנור הישראלי המופלא, יניב ד'אור, ברפרטואר קלאסי ועממי מצרפת ומספרד.

הטנור הספרדי העולה סרג'יו אסקובר מופיע בהצלחה עצומה בשנים האחרונות בבתי האופרה הנחשקים באיטליה, בערים חשובות באירופה וברחבי ישבת אמריקה הלטינית. הוא יענג אותנו בקולו החם ובגישתו המרגשת לפניני האופרה האיטלקית, במפגש בלתי נשכח יחד עם נמרוד דויד פפר. בנוסף יבצע שירים איטלקיים ולטיניים מלאי להט ועזי הבעה עם מנצח הבית של סימפונט רעננה, דוד זבה.

ביום ד', כקונצרט חגיגי מטרים לפסטיבל, נארח את הפסנתרנית הישראלית האהובה דוראל גולן בערב שמפגיש את רחמנינוב עם וילנסקי. ינצח ויגיש מאסטרו דוד זבה, מנצח הבית של סימפונט רעננה.

מעט לפני חצות, ערב ליל שישי, יופיע אחד המוסיקאים המעניינים והאהובים בישראל, שם-טוב לוי, בערב מרתק ומרגש משיריו ויצירותיו, יחד עם הרכב קאמרי מנגני התזמורת, בניצוחו של דוד זבה ועם שתי זמרות אופרה ישראליות שמופיעות בהצלחה על בימות ישראל והעולם, הסופרן טלי קצף וזמרת המצו סופרן ענת צ'רני.

 טלי קצף תחבור גם לאחד מטובי הצ'לנים בישראל, הלל צרי, ולהרכב שמיניית צ'לנים וירטואוזיים בקול אחד ובקולות שלובים, ברפרטואר ייחודי מהספרות הקלאסית ובמיוחד לפסטיבל. בין השאר תושמע "בכיאנאס ברזילייראס" המפורסמת של וילה-לובוס, לסופרן ולאנסמבל צ'לנים.

גם אתם, הקהל, תוכלו הפעם להשתתף באופן פעיל בחוויית הפסטיבל. המנצח ישי שטקלר, המופיע בהצלחה על בימות האופרה והקונצרטים בארץ וברחבי העולם, ומנהל זמרי קולגיום תל אביב, ינצח הפעם עליכם, כשתשירו ממיטב המקהלות הנודעות, בהשתתפות התזמורת ומקהלת ערבה (בניהולו המוסיקלי של יואל סיוון) - מקהלת העבדים מ"נבוקו", שיר היין מ"לה טרווייטה", מקהלת הצוענים מ"איל טרובטורה" ועוד ועוד הפתעות. טלי קצף וענת צ'רני יתבלו את הקונצרט באריות ובדואטים מוכרים.

בשבת בבוקר, יצפה לכם חידון מוסיקלי שרקח במיוחד עבורכם העיתונאי ואיש המוסיקה יוסי שיפמן, גם הוא בהשתתפות דוד זבה, טלי קצף וענת צ'רני וכן הכנר המוביל של סימפונט רעננה ומטובי הכנרים בארץ, נתאי צרי.

שני הרכבים ייחודיים ינעימו את זמנכם בצהרי היום, בקפה iCAFE שבמלון ישרוטל רויאל גארדן – בשישי הרכב הא-קפלה הטוב בישראל, אנסמבל קוינטה וחצי, במיטב להיטי הנוסטלגיה העברית והעולמית ובהשתתפות דוד זבה, שילווה אותם הפעם בפסנתר. בשבת, לעומת זאת, יתארח בקפה אנסמבל יאמה, שכל הופעה שלו היא מארג קסום של ריחות, צבעים וטעמים מן המורשת הרוחנית היהודית לדורותיה.

הפסטיבל יגיע לשיאו בערב נעילה צבעוני ותוסס במיוחד, בהשתתפותו של אחד המוסיקאים הישראלים הנודעים בכל הזמנים, שלמה גרוניך ובניצוח מאסטרו דויד זבה. לקונצרט זה יחברו מטובי האמנים של הפסטיבל, וביניהם שם-טוב לוי.

להזמנות ולצפייה בתכנית הפסטיבל המלאה: https://bit.ly/2NaJLzU

לפרטים ולהזמנות: 5585*